Haberler
Yeni Web Sitemiz Yaynda..

Devamı
 
Neden Güneş Enerjisi ?
Güneş enerjisi, güneşten gelen ve hiçbir işletme masrafı olmayan...
Bayilerimiz
Bayi başvurusunda bulunmak veya bayilerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.
Talep Formu
Formu kullanarak ürünlerimiz hakkında bilgi alabilir veya sipariş verebilirsiniz.
 
Hakkımızda
 
Mertsan Termosifon 1999 yılında Köseköy Sanayi Sitesinde 500 m 2 faaliyetine başlamıştır. Katı Yakıtlı ve Elektrikli Termosifon imalatının yanı sıra kazan daireleri için boyler imalatı yapmaktadır.
mertsan güneş enerji sistemleri
Zaman içerisinde teknolojinin vermiş olduğu imkanları en iyi şekilde değerlendirerek uzamn personel ve ekip çalışması ile yurt genelinde ürünlerini bayileri aracılığı ile son kullanıcıya ulaştırmıştır. 2005 yılında kapasite artışına giden Mertsan Termosifon 1600 m2 kapalı 1400 m2 açık alanda Güneş Enerjisi İmalatına başlamıştır.

Güneş enerjisi sistemleri son sistem otomasyonlu dikiş kaynak makinaları ile üretilen krom depolarda insan sağlığına zarar vermeyen krom ve pirinç bağlantı elemanları kullanılmaktadır.

Önce kalite prensibi ile yola çıkan Mertsan Güneş Enerjisi Türkiye'de satış ağını büyütmeyi hedeflemektedir. Güneş Enerjisi aslında fosil yakıtlar dahil olmak üzere (petrol, kömür) bugün kullanılan tüm enerjilerin kaynağıdır. O gökyüzündeki atom reaktörümüzdür. Geleneksel enerji kaynakları çevreye zarar vermekte ve çağın sorunu Küresel ısınmaya neden olmaktadır. Bildiğiniz gibi Fosil yakıtlar (petrol, doğal gaz ve kömür kaynakları) hızla tükenmektedir. İşte Güneş Enerjisi Sistemleri tam bu noktada devreye girip enerji kaynaklarının biçim değiştirirken uğradığı kayıplara uğramadan güneşten aldığı ısı enerjisini yine ısı enerjisi olarak size sunabilmektedir. Bu sorunların aşılması amacı ile Güneş, Rüzgar, Jeotermal, Biokütle gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının değişik sektörlerde uygulanabilmesi için araştırmalar sürdürülmektedir.

Ülkemizde ortalama yıllık toplam güneşlenme süresi 2640 saat, Yıllık güneş enerjisi ışınım şiddeti 1311 kW/m2 olarak belirlenmiştir.

Mertsan Enerji Ön ısıtma proseslerine katkı sağlayıcı uygulamalar yaparken bu konuda da projelendirme hizmetleri ile tam destek sağlar. Ev içi su ısıtma ve oteller, Tatil köyleri siteler, kooperatifler, hastaneler, Askeri üniteler ve Kamu binaları

gibi büyük yapıların sıcaksu ihtiyaçlarının karşılanması için kapsamlı hizmetler sunar.
Ayrıca firmamız ISO 9001-2000 Belgesi ve Kalite Uygunluk Belgelerine sahiptir.
Önce kalite prensibi ile yola çıkan Mertsan Güneş Enerjisi Türkiye'de satış ağını büyütmeyi hedeflemektedir.

Güneş Enerjisi Kullanımı hem ruhumuzun hem de sağlığımızın vazgeçilmezi olan yeşil dünyanın korunmasında büyük katkımız olacaktır.

Mertsan Enerji; Kurulduğu günden bu güne kalite ve çevre değerlerinin bilincine varan şirketimiz bu bilinçle çalışmalarını sürdürmektedir.
Anasayfa Referanslarımız Online Katalog İletişim Site Haritası Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji